Koło filmowe - Kraków - film Nietykalni

01.06.2012

24 maja w ramach koła filmowego uczniowie z klasy I c, I b, I a i II b wraz z opiekunami p. Małgorzatą Jungą, p. Edytą Laską i p. Elżbietą Staszel wybrali się do kina „Ars” w Krakowie na film „Nietykalni” w reżyserii Oliviera Nakache i Erica Toledano.

„Nietykalni” biją rekordy popularności w Europie.                            Francuska komedia "Nietykalni" okazuje się jednym z największych tegorocznych przebojów.

Światowy Dzień Mleka w naszej szkole.

26.05.2012

W piątek 25.05.12 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Mleka.

Dzień Mleka został ustanowiony przez FAO - Food and    Agriculture Organization (Organizacja do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa ) na dzień 25 maja. Głównym celem jest propagowanie mleka jako elementu codziennego jadłospisu, będącego zarazem produktem niezwykle odżywczym.

Łukasz laureatem Powiatowego Przeglądu „Młode Talenty”.

24.05.2012

Przez dwa dni trwały zmagania uczestników Powiatowego    Przeglądu „Młode Talenty” 2012 pod patronatem Starosty  Bocheńskiego.

W tym roku przedstawicielem naszej szkoły był Łukasz Rojkowicz  z klasy I c (wystąpił w kategorii wokalno –muzycznej), który wykonał piosenkę zespołu Dżem pt: ” Kołysanka”.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły

23.05.2012

Dnia 22.05. 2012 r.  uczniowie naszej szkoły rozegrali Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora  Szkoły.

Turniej wzorem ubiegłego roku miał charakter charytatywny, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup szczepionek dla dzieci z krajowi misyjnych.

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego

18.05.2012

9 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Marty Kozłowskiej-Fischer, p. Krzysztofa Piotrowicza oraz p. Konrada Sowy uczestniczyli w wycieczce do Kielc na XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA.

Są to kolejne targi drogownictwa, które zwiedzili uczniowie naszej szkoły.

Wyniki Konkursu Ekologicznego na plakat „Chrońmy lasy Europy”

18.05.2012

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w IV Konkursie Ekologicznym na plakat „Chrońmy lasy Europy”, którego celem było propagowanie idei ochrony środowiska naturalnego w Europie, oraz pobudzenie aktywności artystycznej.

Konkurs był przeznaczony dla młodzieży z Polski i Słowacji.

Koło biol.- chem. w Muzeum Zoologicznym UJ

18.05.2012

Koło biologiczno – chemiczne wraz z opiekunem Agnieszką Michałowską , uczestniczyło w zajęciach zoologii w Muzeum Zoologicznym UJ w Krakowie.

Lekcja była podsumowaniem problematyki  zoologicznej omawianej w ramach koła i posłuży jako materiał do projekcji lekcji e – learningowych w ramach projektu „Uczeń online ”.

Obchody Konstytucji 3 Maja.

16.05.2012

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 221 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny, Powiatu i Miasta odprawiona w bazylice pw. Św. Mikołaja, a potem na Rynku wysłuchaliśmy okolicznościowych wystąpień oraz obejrzeli inscenizację przygotowaną przez młodzież Gimnazjum nr 2.