Sesja papieska

„JAN PAWEŁ II I PRYMAS TYSIĄCLECIA – NAUCZYCIELAMI WOLNOŚCI”.

15. października klasa II d wraz z panią Barbarą Daniec – Kapałką udała się do Oratorium św. Kingi w Bochni na obchody Dnia Papieskiego.

Po uroczystym powitaniu gości nastąpiło uroczyste wręczenie Honorowych Odznak osobą szczególnie zasłużonym w działalności na rzecz Stowarzyszenia.

Zaproszeni goście wysłuchali wykładu prof. Czesława Dźwigaja pt.: „Budzenie sumień – Jan Paweł II i Jego pielgrzymki do Ojczyzny”.

Pani dyrektor Aneta Krysiak odebrała od Przewodniczącej Zarządu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, pani Haliny Muchy podziękowania i słowa uznania dla uczniów naszej szkoły, którzy w ramach zajęć praktycznych odnowili siedzibę Stowarzyszenia.

Następnie przy dźwiękach muzyki Orkiestry Górniczej nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II na Placu Sanktuaryjnym.