Konkurs Biblijny

KONKURS BIBLIJNY

Dwunastu uczniów z klasy I b, Id oraz II a przystąpiło 13 marca do szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego po raz XXIII przez Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Przygotowania uczniów do konkursu oraz jego przeprowadzenia podjęła się pani Barbara Daniec – Kapałka.

Zakres tematyczny konkursu obejmował Księgę Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian wraz z wprowadzeniami, komentarzami, przypisami  oraz słownikiem pojęć.

Zwyciężyła Magdalina Hejmo z klasy I b

II miejsce: Michał Nowak z klasy II a

III miejsce: Patryk Szot z klasy II a

28 marca w Tarnowie odbędą się warsztaty biblijne, które mają na celu poszerzenie wiedzy z zakresu obu ksiąg. Wezmą w nich udział uczniowie którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu.

25 kwietnia w Tarnowie odbędzie się etap diecezjalny konkursu. Madzi, Michałowi i Patrykowi życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach i trzymamy za nich kciuki.