Sukces Krystiana

09.04.2019

Sukces Krystiana Romuzgi w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

Uczeń naszej szkoły Krystian Romuzga z klasy III b odniósł duży sukces, zajmując czwarte miejsce
w Polsce, w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.

Jest to już kolejna edycja tego konkursu, którego zasady nawiązują do idei olimpiad przedmiotowych i zawodowych. Konkurs składa się  z etapu szkolnego, okręgowego i ogólnopolskiego. W etapie okręgowym w Krakowie szkołę reprezentowali Krystian oraz jego kolega z klasy Mateusz Babraj. Mateusz zajął czwarte miejsce, a Krystian pierwsze, tym samym kwalifikując się do etapu ogólnopolskiego, który w tym roku odbył się w Sieradzu.

Podczas zawodów Krystian musiał wykazać się szeroką wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu energetyki odnawialnej. Opiekę nad uczniem podczas przygotowań sprawowała Pani Małgorzata Szulewska – nauczyciele przedmiotów instalacyjnych, a podczas wjazdu na konkurs Pan Stanisław Cepak, nauczyciel fizyki i przedmiotów technicznych i elektrycznych w naszej szkole.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno - Energetyczny Politechniki Wrocławskiej.

Konkurs skierowany jest do uczniów technikum – w szczególności uczących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Krystianowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.