Erasmus -praktyka zawodowa

Krótka relacja z praktyk zawodowych w Grecji

dofinansowanoue.png

Praktyka zawodowa w Grecji

Dzięki realizacji w naszej szkole programu Erasmus+ 26 uczniów kształcących się w zawodach technik reklamy, technik budownictwa, technik geodeta, technik architektury krajobrazu i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej pod opieką pani Anny Gut i pani Anny Zielińskiej w dniach 8.04.2024 r. – 19.04.2024 r. realizują praktyki zawodowe w Grecji. Uczniowie pod okiem greckich przedsiębiorców podnoszą kompetencje zawodowe, zdobywają wiedzę, nowe doświadczenia i umiejętności zawodowe realizując staże w firmach zgodnych z kierunkiem kształcenia. Praktyki zagraniczne to również doskonała okazja do przełamania bariery językowej.

Praktyka zawodowa jest realizowana w ramach Projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000123709 w ramach akredytacji na lata 2021- 2027 w programie Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia uczniów i kadry.

Jest to już kolejny wyjazd naszych uczniów i nauczycieli na zagraniczny staż.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską

Renata Czarnota – Koordynator projektu