Małopolski Festiwal Zawodów -Kraków

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

24 i 25 kwietnia 2024 roku odbył się XI Festiwal Zawodów. To niepowtarzalna okazja na dobre zaplanowanie kariery dla uczniów kończących szkoły podstawowe. Uczniowie klas ósmych mieli możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczelnie medyczne oraz służby mundurowe. Porad w dobrym zaplanowaniu kariery udzielać będą doradcy edukacyjno-zawodowi.

Kolejny raz grupa uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni wraz z nauczycielami wzięła udział w Małopolskim Festiwalu Zawadów. Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym Expo – Kraków. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zespół Szkół Nr 2 w Bochni jest jego aktywnym uczestnikiem od samego początku.

Nasza Szkoła prezentowała zawód technika budownictwa i technika robót wykończeniowych. Stanowisko zostało przygotowane przez Warsztaty Szkolne Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni we współpracy z firmą Wienerberger Cermegad. Na nasze stanowisko podczas Festiwalu przybył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Łukasz Smółka, który przekonał się, że murowanie to czysta frajda.

Podczas Festiwalu uczniowie ze szkół kształcących zawodowo (techników i szkół branżowych) prezentowali poszczególne zawody i nabyte przez nich umiejętności zawodowe.

Uczestnicy:

Nauczyciele:
Bogumił Woźniak, Ryszard Gut

Uczniowie:
Karol Łach, Mateusz Kępa, Oliwia Łaźnia, Wiktoria Sady -Potapow, Małgorzata Zdun, Konrad Szwab.