Wilczym Tropem

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Uczcili „Wyklętych”

W samo południe 3 marca 2024r. (niedziela) Reprezentacja Naszej Szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej imprezie biegowej mającej na celu oddanie hołdu żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy w latach 1944-1963 walczyli z obcą władzą zainstalowaną w Polsce pod koniec II wojny światowej.

Impreza pod hasłem „Tropem Wilczym” odbywała się jednocześnie w wielu miastach

w Polsce. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Bochni.

Uczestnicy biegu honorowego mieli do pokonania 1963 m na terenie Parku Rodzinnego Uzbornia. Długość biegu nie była przypadkowa. Był to dystans symboliczny. To właśnie w roku 1963 zginął ostatni Żołnierz Wyklęty. Rozegrano również bieg główny o długości 4000m z przewyższeniem ponad 42m, w który nie mogło zabraknąć naszej reprezentantki Zofii Janik, która w tej edycji zajęła II miejsce zdobywając puchar.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkową koszulkę, a na mecie biegu wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

Naszą szkołę czynnie reprezentowali:

Zofia Janik

Martyna Mordarska